Leszno: ratownicy ćwiczą przed Euro 2012

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2010 18:59

100 pozorantów, ponad 100 strażaków (25 wozów bojowych), policja i ratownicy medyczni wezmą udział w ćwiczeniach "Kolej 2012" zaplanowanych na piątek (15 października) w Lesznie przez wielkopolskie służby ratownicze w ramach przygotowań do Euro 2012.

Leszno: ratownicy ćwiczą przed Euro 2012

Zgodnie z założeniem ćwiczeń pociąg relacji Wrocław-Poznań przewożący kibiców piłkarskich mistrzostw Europy zderzy się z pociągiem towarowym.

Powstanie ogromny chaos: poszkodowanych zostanie 100 osób. Nastąpi rozszczelnienie wagonu-cysterny przewożącego benzynę. Z wagonu towarowego wycieknie nieznana substancja chemiczna wyjaśnił rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brand.

Głównym zadaniem ratowników będzie udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczenie substancji chemicznych. Pozorantami podczas ćwiczeń będą żołnierze oraz słuchacze medycznego studium zawodowego z Rawicza.

Brandt podkreślił, że to nie jedyne ćwiczenia przeprowadzane przez wielkopolskie służby ratownicze przed Euro 2012. Przygotowywana jest m.in. akcja ratownicza po symulowanej katastrofie samolotu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum