Leszno: poważny stan 23-letniej kobiety chorej na grypę A

Autor: panorama.pl/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2009 10:34

W OIOM Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie przebywa 23-letnia mieszkanka Wschowy prawdopodobnie chora na grypę A/H1N1. Kobieta kilka dni temu urodziła dziecko.

To trzeci przypadek świńskiej grypy w Wielkopolsce. Stan młodej kobiety jest poważny.

Jak podaje portal panorama.media.pl, 23-letnia wschowianka była przeziębiona, leżała we wschowskim szpitalu. Lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Wtedy jej stan nagle się pogorszył, została przetransportowana na oddział intensywnej opieki medycznej leszczyńskiego szpitala. Dziecko jest zdrowe, zostało w szpitalu powiatowym Nowy Szpital we Wschowie.

- Stan kobiety w Lesznie jest ciężki, ale stabilny - przekazała portalowi Ewelina Suska, rzecznik prasowy wielkopolskiego Sanepidu.

W szpitalu w Lesznie od rana trwała narada. Nie wiadomo jeszcze, jakie środki ostrożności zostana podjęte. Od kilku dni jest już nieczynny dla odwiedzających oddział położniczy, nie ma porodów rodzinnych.

Chora w Lesznie to trzeci hospitalizowany przypadek świńskiej grypy w Wielkopolsce. W szpitalach przebywają: 27-letni kleryk i 11-letnia dziewczynka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum