×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lekarze: szpitale psychiatryczne są najsłabiej przygotowane na epidemię

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 marca 2020 08:54

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w stołecznym Szpitalu Nowowiejskim odsłania brak przygotowania na epidemię - ocenia czwartkowa (26 marca) "Rzeczpospolita". - Tak jest w całej Polsce - twierdzą lekarze w materiale "Rz".

Lekarze: szpitale psychiatryczne są najsłabiej przygotowane na epidemię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gazeta przypomina, że koronawirus atakuje także pacjentów szpitali psychiatrycznych, które - zdaniem lekarzy - są najsłabiej przygotowane na epidemię. - Brakuje nie tylko środków ochrony osobistej, ale przede wszystkim wytycznych - mówi lekarz ze Szpitala Nowowiejskiego, skąd w zeszłym tygodniu przewieziono do szpitala ogólnego pacjentkę z koronawirusem.

- Tak jest niemal w całej Polsce. Nikt nie przygotował wytycznych i nie zadbał o informowanie personelu. Jak zwykle polska psychiatria została potraktowana po macoszemu - mówią lekarze w "Rzeczpospolitej".

- Kilkunastu członków personelu oddziału ogólnopsychiatrycznego Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie przez ponad dobę czekało na nieczynnym oddziale na decyzję o wyjściu do domu, gdy okazało się, że jedna z pacjentek ma koronawirusa. Nie mogli się doczekać ani jedzenia ani informacji - relacjonuje gazeta.

- Ani służby epidemiologiczne, ani dyrekcja nie potrafiły zdecydować, czy możemy wyjść do domu na kwarantannę - mówi jeden z lekarzy cytowanych przez dziennik

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum