Lekarze ratowali życie byłemu prezydentowi Siedlec. Zaatakował go nieznany mężczyzna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2019 12:11

B. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski trafił do szpitala z stanie bezpośrednio zagrażającym jego życiu, miał rozległe rany w okolicy brzusznej; obecnie jego stan stabilizuje się - poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski.

Lekarze ratowali życie byłemu prezydentowi Siedlec. Zaatakował go nieznany mężczyzna
Operacja trwała przeszło godzinę, a były prezydent Siedlec właśnie jest wybudzany. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

B. prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek (1 kwietnia) przed godz. 8 przez nieznanego mężczyznę.

"Pacjent bardzo szybko został zdiagnozowany, trafił do szpitala z urazami, które w sposób bezpośredni - tutaj w żaden sposób nie można powiedzieć inaczej - zagrażały życiu i zdrowiu pacjenta, przede wszystkim jego życiu - powiedział Mioduski na briefingu prasowym po operacji. Jak dodał, Kudelski został poddany "rozległemu zabiegowi operacyjnego ratującemu życie".

- Już jest w okresie pooperacyjnym. Stan, w którym się znajduje, można określić jako stan stabilizacji - poinformował lekarz. Dodał, że operacja trwała przeszło godzinę, a były prezydent Siedlec właśnie jest wybudzany.

Jak poinformował, Wojciech Kudelski został zraniony w okolicach jamy brzusznej. - Nie były to rany powierzchowne, były to rany, który zagrażały życiu pacjenta, z rozległym krwawieniem - podkreślił Mioduski. - Na razie nie mówimy, ze względu na dobro śledztwa, o charakterze ran, bo to może wskazywać na wiele różnych rzeczy - dodał.

Mioduski podkreślił, że Kudelski w momencie przybycia do szpitala był przytomny.

Pytany, czy można powiedzieć, że życiu pacjenta nic nie zagraża, lekarz odparł, że "w tym momencie można jedynie powiedzieć, że stan pacjenta się stabilizuje". - Natomiast to jeszcze za wcześnie, żeby mówić o takich sprawach, czy coś zagraża czy nie, bo to jest dopiero chwila po operacji - podkreślił.

Rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska informowała wcześniej, że sprawca ataku jest poszukiwany przez policję. - Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia - dodała rzeczniczka.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum