Lekarz: stan Adamowicza nadal bardzo ciężki; rokowania - niepewne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2019 12:55

Stan prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest nadal bardzo ciężki; rokowanie niezwykle niepewne; walczymy - oświadczył w poniedziałek (14 stycznia) dr Tomasz Stefaniak, chirurg, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Stefaniak poinformował na popołudniowej konferencji prasowej, że stan Adamowicza jest "nadal bardzo ciężki". - Rokowanie niezwykle niepewne - walczymy - podkreślił.

Podczas konferencji prasowej Stefaniak został zapytany przez dziennikarzy m.in. czy prezydent Adamowicz oddycha samodzielnie.

- Nie oddycha samodzielnie. Jest także wspomagany poprzez aparaturę, która zastępuje jego serce i płuca - poinformował lekarz.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

- Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej - powiedział lekarz. - Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego - zaznaczył. - O wszystkim zdecydują najbliższe godziny - mówił wówczas chirurg. 

PAP - Anna Tustanowska

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum