Legnica: wykonali resekcję odbytnicy z monitoringiem nerwów miednicy małej

Autor: tulegnica.pl/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2019 12:32

Chirurdzy z oddziału chirurgii onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (WSS) w Legnicy wykonali pilotażowy zabieg przedniej resekcji odbytnicy z jednoczesnym monitoringiem nerwów miednicy małej.

Legnica: wykonali resekcję odbytnicy z monitoringiem nerwów miednicy małej
Zabieg miał charakter pilotażowy i w województwie dolnośląskim wykonano go po raz pierwszy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia Andrzej Hap, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w WSS w Legnicy, sam zabieg nie jest nowością, ale już z monitoringiem - tak. Wskazuje, że neuromonitoring pozwala zaoszczędzić podczas zabiegu te nerwy, które są najczęściej bardzo słabo widoczne. Dodaje, że dzięki takiej formie operacji pacjent nie ma później większych kłopotów z nietrzymaniem moczu, kału, zachowane są także zdolności do czynności seksualnych - informuje serwis tulegnica.pl

Zabieg miał charakter pilotażowy i w województwie dolnośląskim wykonano go po raz pierwszy. Był możliwy dzięki współpracy z firmą produkującą tego typu aparaturę.

Sprzęt użyczono jednorazowo (jego koszt to ok. 140 tys. zł), ale lecznica już rozmawia o ewentualnym wsparciu jego zakupu.

Więcej: tulegnica.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum