Legnica: ponownie przeprowadzane są pobrania narządów

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2013 10:50

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy doszło do czterech pobrań narządów. To sukces, bowiem wcześniej takie zabiegi przeprowadzono tutaj 11 lat temu.Co ważniejsze, pobrane narządy zostały wykorzystane do przeszczepów.

Legnica: ponownie przeprowadzane są pobrania narządów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Według informacji Śląskiego Centrum Chorób Serca dwa z pobrany w legnickim szpitalu serc się przyjęły, a pacjenci powoli wracają do zdrowia. Jak podkreśla Andrzej Hap, dyrektor ds. lecznictwa w legnickim szpitalu to duża satysfakcja dla pracowników placówki.

Jak tłumaczą lekarze i pracownicy legnickiej placówki, rozpoczęcie na nowo donacji narządów wynika z otwarcia przed rokiem pracowni neuroradiologii inwazyjnej, w której znajduje się specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Dzięki tym urządzeniom można ze stuprocentową pewnością zdiagnozować śmierć mózgu u pacjenta.

Spośród czterech ostatnich pobrań dokonanych w Legnicy, trzy stanowiły tzw. pobrania wielonarządowe. Dzięki temu uzyskano do przeszczepu m.in. dwa serca, osiem nerek oraz rogówki. Wszczepienia przeprowadzono w innych placówkach.

Więcej: www.gazetawrocławska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum