Łęczna: sprawdza się metoda leczenia zespołu Lyella

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2010 14:11

Opracowana przez lekarzy ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej metoda leczenia zespołu Lyella przynosi coraz lepsze efekty - informuje Kurier Lubelski.

Kolejną pacjentką, która została wyleczona w Łęcznej, jest 29-letnia Dorota z Malborka. Po zażyciu leków przeciwbólowych i przeciwpadaczkowych z 70 proc. powierzchni jej ciała naskórek odpadł od skóry właściwej. Lekarze z Elbląga, którzy zdiagnozowali u niej śmiertelnie groźny i rzadki zespół Lyella, nie potrafili jej pomóc.

– O jej życie zespół stoczył prawdziwą batalię. Co najmniej sześć razy mieliśmy do czynienia ze stanami krytycznymi: krwotokiem z dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, 42-stopniową gorączką, sepsą. Te stany wielu chorych zabijają, Dorota je przetrwała – mówi dr Łukasz Drozd ze WCLO w Łęcznej.

Pomogła autorska metoda leczenia zespołu Lyella, którą opracował prof. Jerzy Strużyna na podstawie nielicznych doniesień w fachowej literaturze.

– Już wiemy, że jest ona skuteczna. Podstawą są tu zabiegi plazmaferezy, wykonywane często i długo. W medycynie stosowano do tej pory jeden zabieg plazmaferezy, którego zadaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. My u chorych wykonaliśmy ten zabieg aż siedem razy – wyjaśnia dr Drozd.

Więcej na: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum