Łęczna: pacjentki z zespołem Lyella uratowane

Autor: TVP Lublin/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2010 18:15

Jak Informuje TVP Lublin po pięciu tygodniach walki o życie kobiety, które trafiły do Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej zostały uratowane.

Toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella)...

O tragicznych przypadkach pacjentek, które trafiły do CLO w Łęcznej przez zażycie środków przeciwbólowych, które spowodowały rany na całym ciele, dowiedziała się cała Polska z dzienników telewizyjnych. Dzisiaj zarówno pacjentki jak i lekarze, którzy ratowali im życie, są w wyśmienitych nastrojach.

Zaczęło się banalnie - od zwykłego przeziębienia. Pani Violetta zażyła tabletkę, którą wcześniej stosowała setki razy. Później była walka o życie. Chora zapadła na niezwykle rzadką chorobę układu immunologicznego – tzw. zespół Lyella. Prawie na całym ciele zamiast skóry miała rany.

Leczenie tylko tego przypadku kosztowało ponad 200 tysięcy zł. Ile ponad, tego dyrektor Wschodniego Centrum Oparzeń w Łęcznej (prof. Strużyna) nie chciał powiedzieć reporterom Telewizji Lublin. Wiadomo jednak, że w kontrakcie z NFZ na miesięczne funkcjonowanie centrum oparzeń zarezerwowane jest 120 tysięcy złotych. Skąd wziąć pozostałe środki?

Oprócz pani Violetty, szpital opuściła także inna pacjentka, która trafiła do Łęcznej z zespołem Lyella. Obie kobiety czeka teraz rehabilitacja, ale najważniejsze ze obie wygrały walkę o życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum