Lębork: otwarto oddział geriatryczny, na razie bez kontraktu z NFZ

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 06 września 2016 10:10

W SP ZOZ Szpital w Lęborku otwarto pierwszy w województwie pomorskim tego typu oddział geriatryczny. Niestety jednostka nie może liczyć na kontrakt z NFZ w tym roku z uwagi na fakt, iż Funduszu brak pieniędzy na ten cel.

Lębork: otwarto oddział geriatryczny, na razie bez kontraktu z NFZ
Do końca roku oddział geriatryczny prawdopodobnie będzie stał pusty. NFZ nie przewiduje procedury konkursowej i nie ma na ten cel środków w tegorocznym budżecie. Fot. Archiwum

Jak przypomina Dziennik Bałtycki, oddział geriatryczny powstawał przez blisko dwa lata. Projekt pod nazwą "Stworzenie ośrodka kompleksowej opieki zdrowotnej dla starzejącej się populacji poprzez utworzenie Oddziału Geriatrycznego, modernizację działu fizjoterapii, zakup sprzętu oraz prowadzenie działań edukacyjno-szkoleniowych dla pacjentów i personelu" został sfinansowany z funduszy norweskich, EOG oraz starostwa powiatowego w Lęborku i SPS ZOZ. Kosztował ok. 6,9 mln zł. Wkład własny wyniósł 20 proc. wartości projektu.

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ, w tym roku nie przewiduje kolejnej procedury konkursowej i nie ma środków w tegorocznym budżecie na kontrakt dla oddziału.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum