Łańcut: miasto powiatowe bez oddziału intensywnej terapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2017 13:56

Łańcut jest jedynym miastem powiatowym na Podkarpaciu bez oddziału intensywnej terapii. Centrum Medycznemu w Łańcucie do spełnienia wymagań stawianych przez NFZ brakuje jednego stanowiska.

Łańcut: miasto powiatowe bez oddziału intensywnej terapii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W powiecie łańcuckim mieszka ponad 80 tys. osób, w samym Łańcucie ok. 12 tys. Dodatkowo przez powiat przebiega autostrada A4, oddział intensywnej terapii jest zatem potrzebny. Jak mówi Marek Jakubowicz, rzecznik Podkarpackiego OW NFZ, aby mógł tutaj powstać, szpital musi spełnić określone warunki lokalowe i sprzętowe. Jeśli tak się stanie, umowa zostanie podpisana - informuje Gazeta Wyborcza.

Jednak póki co szpital w Łańcucie wymogów NFZ nie spełnia. Płatnik wymaga, aby na oddziale intensywnej terapii były co najmniej cztery stanowiska, a lecznica jest w stanie pomieścić trzy.

Wkrótce może się to zmienić, bowiem w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego pawilonu szpitalnego: niedawno zakończył się przetarg, wybrano wykonawcę. Jak przekonuje dr Andrzej Kiełczyński, zastępca prezesa ds. lecznictwa łańcuckiego szpitala, w nowym budynku miejsca na oddział intensywnej terapii nie zabraknie.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum