LPR zleca kolejne analizy paliwa do śmigłowców

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2010 18:42

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zawiesiło loty we wszystkich swoich bazach i zleciło analizę paliwa używanego do śmigłowców.

Justyna Wojteczek, rzecznik prasowy LPR, poinformowała,  że decyzja jest związana z podejrzeniem występowania zanieczyszczenia paliwa używanego do śmigłowców.

– Podczas przetankowywania paliwa z cysterny na filtrze zauważono zanieczyszczenia, które wzbudziły wątpliwości co do jego jakości. W trosce o bezpieczeństwo zarówno załóg, jak i pacjentów we wszystkich bazach LPR pobrano próbki paliwa do analizy, a loty tymczasowo zawieszono – mówi Wojteczek portalowi rynekzdrowia.pl .

Próbki zostały przekazane do dwóch akredytowanych laboratoriów. Pierwsze wyniki badań miały być znane jeszcze 26 stycznia.

– Nie są dla nas jednak rozstrzygające. Dlatego zostały zlecone kolejne analizy – wyjaśnia rzecznik LPR.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi w całym kraju 17 baz Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Śmigłowce wykonują ponad 5000 misji rocznie, spośród których 70 proc. stanowią loty do zdarzeń.

Obecnie na ziemi stoją wszystkie śmigłowce, które znajdują się na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie jest to 17 maszyn: piętnaście Mi-2 oraz dwa Eurocoptery.

Zawieszono także loty czterech kolejnych Eurocopterów wykorzystywanych do szkolenia załóg przed szerszym wdrożeniem tego typu śmigłowców do floty LPR, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum