LPR otwiera sezonową bazę na Pomorzu Środkowym

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2015 11:46

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe uruchamia sezonową bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego na lotnisku w Zegrzu Pomorskim koło Koszalina.

LPR otwiera sezonową bazę na Pomorzu Środkowym

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe co roku otwiera bazę na Pomorzu Środkowym przed wakacjami. Od 1 czerwca do 5 września trzyosobowe załogi składające się z pilota, ratownika medycznego i lekarza będą codziennie pełniły dyżur.

Funkcjonowanie osiemnastej bazy HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service) w tym rejonie w czasie natężonego ruchu turystycznego jest niezwykle istotne. Rokrocznie dochodzi tam do wielu wypadków komunikacyjnych czy zdarzeń związanych z wypoczynkiem nad wodą - zaznacza Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

Śmigłowiec stacjonujący w sezonowej bazie jest dodatkowym elementem systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego poprawiającym bezpieczeństwo mieszkańców tej części Polski i turystów.

W ubiegłym roku załogi HEMS Koszalin wykonały prawie 150 misji.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przez cały rok prowadzi działalność w siedemnastu bazach stałych, w których stacjonują śmigłowcowe zespoły ratownictwa medycznego. Zespół Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego to pilot, ratownik medyczny/pielęgniarka i lekarz.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum