Kuwejt: amerykańscy żołnierze zachorowali na nową grypę

Autor: PAP, TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2009 09:57

18 żołnierzy armii amerykańskiej stacjonujących w bazie w Kuwejcie jest chorych na świńską grypę. Wszyscy zarazili się podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych i przywieźli ją nad zatokę Perską. Według najnowszego bilansu WHO, na grypę A/H1N1 zachorowały już 12.022 osoby w 43 krajach świata.

Potwierdziły się doniesienia mediów mówiące o przypadkach zachorowań na grypę wywoływaną wirusem A/H1N1 w bazie armii USA w Kuwejcie. 18 żołnierzy, którzy niedawno wrócili do bazy ze Stanów Zjednocznych jest chorych na świńską grypę. Niektórzy z nich przebywają w Kuwejcie na kwarantannie, inni natomiast opuścili ten kraj. Są to pierwsze potwierdzone przypadki choroby w rejonie Zatoki Perskiej. - Zarażeni żołnierze nie mieli kontaktu z ludnością cywilną - podały amerykańskie władze.

Kuwejt jest główną bazą logistyczną dla USA i operacji tego kraju w Iraku.Wirusa tej grypy wykryto u grupy żołnierzy, którzy przejeżdżali przez Kuwejt tranzytem. Liczba zarażonych nie została podana do wiadomości.

Część żołnierzy poddano kwarantannie w amerykańskiej bazie wojskowej w Kuwejcie, reszta została wysłana do kraju - informuje agencja KUNA.

Są to pierwsze potwierdzone przypadki grypy A/H1N1 w Zatoce Perskiej. Kuwejt jest dla armii USA główną bazą logistyczną, skąd wspierane i zaopatrywane są oddziały amerykańskie w Iraku.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest gotowa - według agencji Reutera - ogłosić stan pełnej pandemii grypy A/H1N1, którą zarażone jest ponad 11 tys. osób w 42 krajach. Na nową grypę zmarło 86 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum