Kutno: w oknie życia znaleziono niemowlę, trafiło do szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 listopada 2019 19:00

W oknie życia w Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża w Kutnie (Łódzkie) pozostawiono w piątek (1 październik) niemowlę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Kutno: w oknie życia znaleziono niemowlę, trafiło do szpitala
Okno życia w Katowicach. Fot. PTWP

- Dziecko zostało pozostawione w oknie życia ok. godz. 14.30. Jest to chłopiec. Niezwłocznie po odnalezieniu został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie niezbędne badania - poinformowała sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jedyne w Kutnie okno życia w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II istnieje od dziesięciu lat i po raz pierwszy znaleziono w nim dziecko.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami, policja i prokuratura podjęły czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która pozostawiła niemowlę.

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju działa dziś kilkadziesiąt okien życia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum