Kujawsko-pomorskie: w województwie jest jeden powiat, w którym nie stwierdzono zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2020 20:08

Powiat tucholski jest jedynym w województwie kujawsko-pomorskim, w którym nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Tylko po jednym takim przypadku odnotowano w powiatach inowrocławskim i radziejowskim - wynika z niedzielnej (3 maja) informacji rzecznika wojewody Adriana Mola.

Powiat tucholski jest jedynym w województwie kujawsko-pomorskim, w którym nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Fot. Shutterstock

Nieliczne przypadki zachorowań na COVID-19 potwierdzono również w powiatach sępoleńskim - dwa oraz mogileńskim i rypińskim - trzy.

Najwięcej zachorowań stwierdzono w dwóch największych miastach: w Bydgoszczy - 146 i Toruniu - 103. W części ma to związek z ogniskami zakażeń w dużych szpitalach usytuowanych w tych ośrodkach.

W powiatach najwięcej zakażeń wystąpiło w powiecie chełmińskim - 66. W zdecydowanej większości dotyczy to ostatnio zlokalizowanego ogniska w klasztorze sióstr szarytek w Chełmie. Najpierw potwierdzono koronawirusa u 42 sióstr zakonnych, jednego księdza i pracownika świeckiego klasztoru oraz czterech pracowników domu pomocy społecznej, który prowadzą zakonnice. W weekend stwierdzono zakażenie czterech osób, które miały kontakt z pracownikiem klasztoru.

Na kolejnych miejscach pod względem liczby zachorowań są powiaty: bydgoski - 31, nakielski - 28 i świecki - 26.

W województwie kujawsko-pomorskim dotychczas potwierdzono zakażenie u 557 osób, z których 198 wyzdrowiało, a 29 zmarło.

PAP - Jerzy Rausz

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum