Kujawsko-pomorskie: pielęgniarki promują profilaktykę zdrowotną

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2016 18:15

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z regionalnym środowiskiem pielęgniarek i położnych zapraszają obecne i przyszłe mamy, na badanie profilaktyczne w ramach wspólnej kampanii ''Pielęgniarki dla zdrowia mieszkańców''.

Spotkanie ''Zdrowie naszych mam'' to m.in. możliwość skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Fot. Archiwum

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, spotkanie adresowane do pragnących zadbać o swoje zdrowie kobiet, odbędzie się w sobotę (4 czerwca) w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu bydgoskiego Centrum Onkologii.

Wydarzenie pod hasłem "Zdrowie naszych mam" to zaproszenie do regularnych badań profilaktycznych. W programie możliwość skorzystania m.in. z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych oraz diagnostyki zmian skórnych, bezpłatne wejściówki na basen, do siłowni, groty solnej i sali gimnastycznej, a także instruktaż nordic walking.

Towarzyszące mamom pociechy wezmą udział w programie przygotowanym specjalnie dla nich, z konkursami i zabawami.

"Pielęgniarki dla zdrowia mieszkańców regionu" to kampania profilaktyki zdrowotnej, którą pielęgniarki chcę zachęcić mieszkańców województwa do zdrowego stylu życia i regularnych badań profilaktycznych.

Jej drugim, nie mniej ważnym aspektem jest promocja pielęgniarstwa jako interesującej drogi zawodowej. Choć pielęgniarki stale sytuują się wśród grup profesjonalnych cieszących w Polsce najwyższym szacunkiem, zainteresowane kształceniem w tym kierunku jest niewielkie. W efekcie jest ich w szpitalach i przychodniach zbyt mało, a średnia wieku zatrudnionych stale rośnie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum