Kujawsko-Pomorskie: w Wąbrzeźnie lekarze rozmawiali o zespołach wieńcowcych

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2011 20:13

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie po raz drugi zorganizował konferencję kardiologiczną. Wiosenną edycję spotkań naukowych poświęcono ostrym zespołom wieńcowym.

Kujawsko-Pomorskie: w Wąbrzeźnie lekarze rozmawiali o zespołach wieńcowcych

Zaproszenie na spotkanie, które odbyło się w sobotę (16 kwietnia) otrzymali lekarze powiatu wąbrzeskiego i sąsiadujących, głównie z województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorzy konferencji przekonują, że warto organizować spotkania naukowe w tak małej miejscowości jak Wąbrzeźno.

„Medycyna, to dziedzina w która bardzo szybko się rozwija, zmieniają się standardy leczenia. Lekarze pracujący z dala od dużych ośrodków akademickich mają utrudniony kontakt z najlepszymi specjalistami i nie zawsze dysponują czasem by korzystać ze szkoleń w odległych miastach. Konferencje taka jak ta zorganizowana przez Nowy Szpital w Wąbrzeźnie dają impuls lekarzom pracującym w mniejszych miejscowościach do dalszego dokształcania, poszerzania swojej wiedzy” - napisali w zaproszeniu.

Jest to druga konferencja kardiologiczna w Wąbrzeźnie. Poprzednia odbyła się w listopadzie 2010 r. i dotyczyła leczenia niewydolności serca.

Pozytywne recenzje uczestników konferencji skłoniły Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, by organizować kolejne tego typu spotkania. Dyrektor szpitala Michał Roślewski już zapowiada, że konferencji w tym roku będzie jeszcze kilka.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum