×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kujawsko-Pomorskie: w NFZ uruchomiono Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki

Autor: MSX/Rynek Zdrowia16 października 2019 14:25

W czwartek, 16 października w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ uruchomiono Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki.

Kujawsko-Pomorskie: w NFZ uruchomiono Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Barbara Nawrocka, rzecznik oddziału Funduszu w Bydgoszczy, do zadań nowo powstałej komórki będzie należało przede wszystkim promowanie zdrowia i postaw prozdrowotnych oraz działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej, takie jak udzielanie pacjentom informacji i rozdawanie materiałów informacyjnych o programach profilaktycznych realizowanych na terenie województwa finansowanych przez NFZ i inne instytucje.

Kolejne czynności, którymi zajmą się osoby obsługujące ww. stanowisko to: zbieranie informacji na temat zdrowotnych programów profilaktycznych realizowanych na terenie województwa, utrzymywanie kontaktu z instytucjami finansującymi programy profilaktyczne, aktualizowanie informacji o zasadach korzystania z danego programu profilaktycznego oraz aktualizowanie listy wykonawców danego programu profilaktycznego.

Zainteresowani będą mogli również skorzystać z badań pacjenta przy pomocy urządzeń pomiarowych, znajdujących się na wyposażeniu Stanowiska Promocji Zdrowia i Profilaktyki, tj. ciśnieniomierz, specjalistyczna waga (BMI), z pomocy przy założeniu konta na portalu diety.nfz.gov.pl, a także przy doborze optymalnej diety z ww. portalu.

Zatrudnieni pracownicy będę także pełnić nadzór nad zawieraną współpracą z organizacjami pacjenckimi i dbać o opracowywanie i koordynowanie harmonogramu dyżurów przedstawicieli organizacji pacjenckich w siedzibie oddziału NFZ, dbać o komfortową realizację dyżurów przedstawicieli organizacji pacjenckich, zbierać i aktualizować materiały informacyjno-edukacyjne pochodzące od organizacji pacjenckich, z którymi zawarto współpracę.

Stanowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16, w sali nr 10.4 na parterze w siedzibie NFZ. Pacjentami będzie zajmowała się mgr Daria Kosmecka, specjalista dietetyk kliniczny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum