KG/Rynek Zdrowia | 10-06-2019 17:15

Kujawsko-Pomorskie: dotacje dla kilkunastu organizacji ochrony i promocji zdrowia

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, kwotą 100 tys. zł, wsparł dziewiętnaście organizacji z regionu, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Dofinansowanie pochodzi z dwóch konkursów dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych.

Wsparcie otrzymało jedenaście organizacji, w tym m.in. toruński oddział fundacji Dr Clown z kampanią ''Uśmiech leczy''. Fot. Archiwum

Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w pierwszym z konkursów ''Ochrona i promocja zdrowia'' wsparcie otrzymało jedenaście organizacji, w tym m.in. toruński oddział fundacji Dr Clown z kampanią ''Uśmiech leczy'' i Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Bydgoszcz Miasto, który zrealizuje akcję ''Harcerz - ratownik''.

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących ''Pionek'', po raz kolejny zrealizuje zadanie ''Niewidomy ale aktywny''. Dzięki marszałkowskiej dotacji ponownie odbędzie się także olimpiada dla młodzieży z regionu o zdrowym stylu życia i pierwszej pomocy.

W konkursie ''Ochrona zdrowia psychicznego'' dofinansowanie otrzymało osiem organizacji pozarządowych. Jeden z projektów zrealizuje Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie "Razem Możemy Więcej" w Studzienkach. Organizacja obejmie opieką psychologiczną osoby z zaburzeniami psychicznymi w okresie dojrzewania. Zadanie bezpośrednio skierowane jest do rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Zaplanowano spotkania z psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem. Z pomocy ma skorzystać w sumie 45 osób z powiatów: włocławskiego, wąbrzeskiego i toruńskiego.

Z kolei bydgoska fundacja "O To Chodzi Edukacja Bez Granic" zrealizuje projekt ''Ja wśród ludzi'' i będą to warsztaty dla 20 dzieci z Zespołem Aspergera. 

Więcej: kujawsko-pomorskie.pl