Kujawsko-Pomorskie: cytomammobus w trasie

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2010 15:21

Trwa kampania prozdrowotna pod nazwą "Wiosenne porządki ze zdrowiem", organizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Ważną częścią akcji są bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Można je wykonać w cytomammobusie, który od 14 do 17 czerwca będzie pracował w gminie Czernikowo przy Zespole Szkół (ul. Gimnazjalna 1). Rejestrować można się osobiście i telefonicznie w Urzędzie Gminy w godz. 8-15 (pokój nr 5, nr tel. 54/ 28 75 001) lub bezpośrednio w dniu badania w mammobusie. Badania w godzinach 8.30-13.30.

– Profilaktykę na całym świecie traktuje się obecnie bardzo poważne. Samorząd województwa od lat prowadzi programy profilaktyczne. Kampania, do której zapraszamy naszych mieszkańców tym razem ma charakter wiosennych porządków. Zróbmy je, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem przez cały rok! – zaprasza marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Począwszy od 8 marca br. Urząd Marszałkowski  wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia, Bydgoskim Centrum Onkologii oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Toruniu zorganizował dla mieszkańców województwa akcję badań profilaktycznych oraz spotkań edukacyjnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum