Kujawsko-Pomorskie: 710 tys. zł na walkę z uzależnieniami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2014 20:03

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył 710 tys. zł na wsparcie realizacji programów profilaktyki i walki z uzależnieniami w 2014 r. Pieniądze trafią do organizacji pozarządowych zajmujących się problemami alkoholizmu i narkomanii.

Zdecydowaną większość pieniędzy rozdysponowano w ramach trzech konkursów, dotyczących problematyki alkoholizmu i narkomanii, a także aktywizacji środowisk wiejskich w rozwiązywaniu problemów alkoholowych, narkomanii i innych uzależnień. To wsparcie otrzymało 36 organizacji.

Organizacje pozarządowe zajmujące się problemami alkoholizmu otrzymały 260 tys. zł z przeznaczeniem m.in. na realizację programów profilaktycznych, akcji edukacyjnych zajęć terapeutycznych i organizację grup wsparcia. Najwięcej środków trafiło do Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu oraz Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie - po 20 tys. zł.

Na przeciwdziałanie narkomanii rozdysponowano 300 tys. zł, które zostaną wykorzystane m.in. na edukację młodzieży, anonimowe badania wykrywające zakażenie HIV, pomoc psychospołeczną osobom uzależnionym oraz na wsparcie ich rodzin. Najwięcej pieniędzy otrzymało Stowarzyszenie Wolontariuszy "Razem" w Toruniu - 30 tys. zł.

Na aktywizację środowisk wiejskich w rozwiązywaniu problemów uzależnień przyznano 80 tys. zł. Zostaną one przeznaczone m.in. na realizację programów profilaktycznych i działalność punktów konsultacyjnych. Najwięcej środków otrzymało Towarzystwo "Powrót z U" w Toruniu - 10 tys. zł.

Część pieniędzy z puli 710 tys. zł na przeciwdziałanie uzależnieniom zostanie rozdysponowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w trybie pozakonkursowym

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum