Kudowa-Zdrój: uzdrowisko stawia na leczenie otyłości u dzieci

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2015 13:18

Uzdrowiskowy Szpital dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie- Zdroju (Dolnośląskie) to flagowy projekt Uzdrowisk Kłodzkich. Kuracja w „Jagusi” polecana jest głównie dzieciom, które borykają się z problemem nadwagi i otyłości ale ze schorzeniem narządu ruchu, układu trawienia i endokrynologicznymi.

Kudowa-Zdrój: uzdrowisko stawia na leczenie otyłości u dzieci

Obiekt położony jest w sąsiedztwie parku zdrojowego.

Głównym kierunkiem leczenia w Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci „Jagusia” jest jednak nadwaga, otyłość, która stanowi coraz większy problem w populacji najmłodszych.

Uzdrowiska Kłodzkie - Grupa PGU w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują świadczenia uzdrowiskowego leczenia szpitalnego dzieci w wieku od 3 do 18 lat.  „Jagusia"składa się z dwóch nowoczesnych budynków z pokojami 1, 2 i 3 - osobowymi, wyposażonymi w pełny węzeł sanitarny, co daje 120 miejsc noclegowych w pokojach. W obiekcie zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko - pielęgniarska, na miejscu baza rehabilitacyjna z klimatyzowaną salą gimnastyczną, pełną bazą zabiegów fizjoterapeutycznych, basenem rehabilitacyjnym, sauną oraz z zabiegami hydroterapeutycznymi.

Ponadto, na terenie „Jagusi" znajduje się szkoła z dwiema świetlicami, biblioteką, pracownią komputerową, oraz jadalnia. Do dyspozycji małych kuracjuszy oddany jest również mini park z placem zabaw i boiskiem.

-  Podczas kuracji gwarantujemy realizację diet, w tym opiekę nad dziećmi wymagającymi diety bezglutenowej oraz kontynuację edukacji w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie pobytu dzieci mają możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, spotkaniach oraz nowatorskich projektach, co stanowi wartość dodaną tego miejsca - wyjaśnia Renata Achmecka, kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego w Kudowie-Zdroju.

Kompleksowy program leczenia uzdrowiskowego dzieci obejmuje: opiekę lekarsko - pielęgniarską, leczenie dietetyczne, w tym indywidualnie dobraną dietę, opiekę psychologiczną z zajęciami relaksacyjnymi i psychoedukacją, zwiększoną aktywność fizyczną, w tym gimnastykę w basenie oraz nordic walking, zabiegi fizjoterapeutyczne i edukację zdrowotną.

Na miejscu znajduje się m.in. sala gimnastyczna, studio fitness, nowoczesny basen rehabilitacyjny, sauna i centrum hydroterapii. Dzieci leczą się tu w  nowoczesnych, kolorowych wnętrzach, oddanych po gruntownej modernizacji obiektu w ubiegłym roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum