Krzeszowice: domagają się powrotu drugiej karetki

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2011 10:01

Radni gminy Krzeszowice uchwalili 28 kwietnia rezolucję, w której domagają się przywrócenia do krzesowickiej stacji pogotowia ratunkowego drugiej karetki.

Krzeszowice: domagają się powrotu drugiej karetki
Nie ma dużych szans na takie rozwiązanie, bo minister zdrowia zatwierdziła już plan wojewody z jednym ambulansem w mieście. Obecnie w krzeszowickiej stacji są dwie karetki: specjalistyczna z lekarzem w zespole oraz podstawowa bez lekarza. Obsługują one gminy: Alwernia, Krzeszowice, Zabierzów oraz część Czernichowa i Jerzmanowic. Zmiany  zostaną wprowadzone od 1 lipca 2011 roku. Do sąsiednich Babic trafi karetka podstawowa z Krzeszowic.

Nawet przy dwóch karetkach jest problem, bo gdy obie są w terenie, to do Krzeszowic wysyłane są karetki m.in. z Olkusza czy Jerzmanowic. Co będzie, gdy zostanie tylko jedna karetka? - pytają retorycznie władze miasta, podkreślając nierówne proporcje: istniejący teraz obszar obejmujący 60 tys. mieszkańców, pomniejszono o 12 tys., a więc o jedną piątą, a zabiera się połowę zespołów.

Elżbieta Burtan, wójt gminy Zabierzów, która w lutym, kiedy opracowywany był nowy system, próbowała interweniować u wojewody w tej sprawie, wystosowała kolejne pismo z wnioskiem o ponowne o rozważenie możliwości przywrócenia ambulansu.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum