Krotoszyn: ośmiolatka zakażona koronawirusem tylko z objawami lekkiego kataru

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2020 13:56

Dziecko z powiatu krotoszyńskiego zostało zakażone koronawirusem. To 8-letnia dziewczynka, u której Covid-19 objawił się jedynie w postaci lekkiego kataru - poinformowała we wtorek, 31 marca rzecznik prasowy krotoszyńskiego sanepidu Natalia Snadna.

Fot. Shutterstock

8-letnia dziewczynka z powiatu krotoszyńskiego została zakażona koronawirusem. - Dziecko miało lekki katar - powiedziała rzecznik prasowy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w wielkopolskim Krotoszynie Natalia Snadna.

W trakcie przeprowadzonego wywiadu służby sanitarne w Krotoszynie ustaliły, w jaki sposób doszło do zakażenia dziecka koronawirusem.

Okazało się, że dziadek dziewczynki udał się do poradni okulistycznej w Krotoszynie, gdzie spotkał 75-letniego kolegę, który kilkanaście dni później zmarł zakażony koronawirusem, choć to nie Covid-19 był przyczyną jego śmierci.

W tym czasie dziadek wraz z małżonką opiekowali się 8-letnią wnuczką. Wykonane badania na obecność koronawirusa wykazały, że Covid-19 nie wystąpił u dziadka, za to stwierdzono go u babci i dziewczynki.

Nadal służby sanitarne czekają na wyniki rodziców dziewczynki. - Dziewczynka została objęta kwarantanną domową - powiedziała Natalia Snadna.

Ewa Bąkowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum