Krosno: po remoncie laryngologia może badać słuch dzieci we śnie

Autor: krosno24.pl/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2017 13:05

Dzięki remontowi Oddział Otolaryngologii i Otorynolaryngologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie zyskał m.in. pokój obiektywnych badań słuchu w śnie fizjologicznym u dzieci.

Krosno: po remoncie laryngologia może badać słuch dzieci we śnie
Krośnieński szpital zyskał pokój obiektywnych badań słuchu w śnie fizjologicznym u dzieci. Fot. Archiwum

Na oddziale zwiększyła się liczba sal. Zamiast 4-osobowych dla dorosłych, są sale 2- i 3-osobowe, zaś w salach dla dzieci przez całą dobę mogą przebywać rodzice, informuje portal Krosno24.pl. Utworzono także dodatkową izolatkę z przeznaczeniem dla dzieci, przystosowano i wyremontowano węzły sanitarne i zmieniono lokalizację niektórych pomieszczeń.

Inwestycja trwała trzy miesiące.  Prace kosztowały 100 tys. zł i zostały w całości sfinansowane ze środków szpitala.

Oddział Otolaryngologii i Otorynolaryngologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie hospitalizuje rocznie około 1,5 tys. pacjentów. Blisko jedną trzecią z nich stanowią dzieci. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą operacje nosa, migdałków podniebiennych dzieci i dorosłych, operacje uszu oraz guzów łagodnych szyi. Jako jedyny ośrodek na Podkarpaciu oddział wykonuje także operacje endoskopowe nosa i zatok przynosowych u dzieci.

Więcej: krosno24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum