Krew będzie potrzebna na Euro 2012

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 12 października 2011 11:24

Pracownicy stacji krwiodawstwa w całej Polsce już teraz apelują, by zawczasu, przed Euro 2012, edukować społeczeństwo, ponieważ w przyszłym roku przyda się każda kropla krwi.

Krew będzie potrzebna na Euro 2012
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W promowaniu krwiodawstwa w połączeniu z Euro 2012 przoduje Poznań, gdzie już wielokrotnie zachęcano do oddawania krwi. Ostatnio we wrześniu, kiedy to po raz dziewiąty została przeprowadzona akcja "Krewni Euro", której celem jest popularyzacja krwiodawstwa oraz idei dawstwa i transplantacji tkanek oraz narządów - pisze portal naszemiasto.pl.

Po raz pierwszy została zorganizowana dwa lata temu, a dotychczas w akcji uczestniczyło 1668 osób. W ośmiu zbiórkach zebrano blisko 740 litrów krwi, a 504 osoby zapisały się do rejestru dawców szpiku kostnego.

W Gdańsku zbiórki krwi organizowane są regularnie, jednak na razie bezpośredniego połączenia z Euro 2012 nie ma. Jak tłumaczy Lechosław Dzierżak z Krewniacy Club Trójmiasto nie da się krwi zbierać na zapas, dlatego koncentracja działań w Trójmieście przypadnie na maj.

To, czy będzie potrzebna krew wyjaśni się tuż przed mistrzostwami Europy. Jeśli będą braki, w sytuacjach kryzysowych będzie ona transportowana z innych województw. Zapotrzebowanie na krew można sprawdzać na stronach internetowych Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum