Kraśnik: odchudzają się w ramach ogólnopolskiego programu

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2014 09:47

W Kraśniku pod okiem specjalistów odchudza się 50 osób. To część ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.

Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu zaznacza, że IŻiŻ realizuje to przedsięwzięcie wspólnie z dwiema placówkami medycznymi w każdym z województw. Zainteresowanie programem jest ogromne. W jednym z miast było około tysiąca chętnych na 50 miejsc. W większości zgłaszają się kobiety - informuje Dziennik Wschodni.

Stolińska przypomina, że z przeprowadzonych w Polsce badań epidemiologicznych wynika, iż nadwagę ma co drugi Polak. Problem dotyczy głównie osób 40-letnich lub starszych, bo te są z reguły mniej aktywne.

Od połowy grudnia ub.r. odchudzają się także mieszkańcy powiatu kraśnickiego: 50 osób, które przeszły badania i konsultacje lekarskie w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. Pacjenci wieku 18-60 lat spotykają się z dietetykiem, rehabilitantami i psychologiem. Uczestniczą również w różnego rodzaju ćwiczeniach. Są już pierwsze efekty.

Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum