Krakowsy ratownicy medyczni wygrali we Lwowie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 08 września 2017 17:07

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w składzie: Rafał Czulak, Dominik Kaleta i Paweł Łukasiewicz zajął pierwsze miejsce na mistrzostwach w ratownictwie medycznym we Lwowie. Krakowscy ratownicy medyczni pokonali 13 innych zespołów.

Krakowsy ratownicy medyczni wygrali we Lwowie
Zwycięski zespół. Fot. KPR

W III Otwartych Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym we Lwowie udział wzięło 14 drużyn z Ukrainy, Polski oraz Czech. Ratownicy musieli wykonać 6 zadań, w tym dwa nocne, oraz test sprawnościowy.

Przygotowane przez organizatorów zadania odzwierciedlały sytuacje, z jakimi zespoły ratownictwa medycznego stykają się w codziennej pracy. Drużyny musiały m.in. przeprowadzić resuscytację osoby dorosłej, a także dziecka, które zadławiło się klockiem.

Zespoły brały też udział w akcji ratowania dwóch osób, które zostały postrzelone, a także udzielały pomocy mężczyźnie, który doznał poważnych urazów po wypadnięciu z pociągu.

Krakowscy ratownicy medyczni należą do najlepszych w Polsce i od wielu lat z sukcesami uczestniczą w zawodach ratowniczych krajowych i międzynarodowych - informuje Joanna Sieradzka, rzecznik prasowy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Od roku 2001 w mistrzostwach brało udział ponad 50 załóg Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wiele razy zdobywając miejsca na podium. W tym roku zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowe zajęły drugie i trzecie miejsce na II Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Krzemieńcu na Ukrainie oraz drugie miejsce na III Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Sanoku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum