Krakowskie Pogotowie Ratunkowe: to my pomogliśmy pacjentowi

Autor: KPR/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2011 09:41

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe informuje, że w artykule "Całodobowe ambulatorium czy pogotowie?" (Gazeta Wyborcza, 23.08.2011) znalazły się nieprawdziwe informacje. Nie zgadza się, że "pogotowie odmówiło przyjazdu i skierowało go do innego ośrodka". To właśnie pogotowie udzieliło pomocy pacjentowi, o czym można przeczytać w tym tekście.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe: to my pomogliśmy pacjentowi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Niezgodny z nagraniem rozmowy dyspozytora z siostrą pacjenta i dokumentacją medyczną jest opis stanu pacjenta, cytując: "Pan Józef ma ponad 40-stopniową gorączkę, a krew leci mu po nogach” - takich objawów  rozmawiająca nie zgłaszała dyspozytorowi medycznemu. Nie potwierdza tego również opis w karcie wyjazdowej zespołu ratownictwa medycznego, zarówno w wywiadzie, cytując ,"ból od kilku godzin z powodu zatkanego cewnika na dwa dni przed terminem jego wymiany”, jak i w opisie wykonanych czynności, cytując "po założeniu nowego cewnika uzyskano mocz czysty” - czytamy w wyjaśnieniu przesłanym redakcji portalu rynekzdrowia.pl.

Pogotowie przypuszcza, że pacjent i jego rodzina byli usatysfakcjonowani udzieloną pomocą, ponieważ siostra pacjenta zadzwoniła ponownie do dyspozytorni  i podziękowała "za udzieloną jej bratu pomoc i ludzkie podejście”.

- Nieprawdziwe i godzące w dobre imię pogotowia są zarzuty postawione przez anonimowego urologa, który bez obejrzenia dokumentacji ocenił pracę zespołu ratownictwa medycznego, zarzucając mu popełnienie błędu - informuje rzecznik KPR Barbara Grzybek Kargól.

Takie oceny pogotowie uważa za niesprawiedliwe i krzywdzące dyspozytorów medycznych i członków zespołu, którzy tak naprawdę jako jedyni okazali pacjentowi zrozumienie i udzielili mu pomocy, w sytuacji gdy przedstawiciel instytucji finansowanej w tym celu przez NFZ, czyli przychodni na ul. Rusznikarskiej w Krakowie, cytując artykuł "rzucił słuchawką”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze