Krakowskie Pogotowie Ratunkowe: tak spokojnego sylwestra jeszcze nie było

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2021 12:15

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym przeżyliśmy najbardziej nietypowego sylwestra od lat. Tak spokojnej nocy jeszcze nie było - podali w piątek (1 stycznia) ratownicy medyczni z Krakowa na swoich mediach społecznościowych.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe: tak spokojnego sylwestra jeszcze nie było
Fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe/Fb

Zespoły ratownictwa medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odnotowały o niemal połowę mniej wyjazdów niż dotychczas w sylwestrowe noce.

Jak przyznają przyczyny wezwań też rzadko wskazywały na to, że jest to ta jedyna noc w roku.

''Praktycznie nie mieliśmy wezwań do osób nietrzeźwych w miejscach publicznych czy do poszkodowanych w bójkach, co było nagminne w poprzednich latach. Na szczęście, nie było też poważnych urazów spowodowanych środkami pirotechnicznymi'' - podaje KPR.

Pod koniec roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe chwaliło się nową karetką, która została zakupiona dzięki głosom mieszkańców, którzy wzięli udział w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Przy tej okazji KPR podziękowało Maciejowi Kotarbie, ratownikowi medycznemu i dyspozytorowi medycznemu, który od samego początku istnienia Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłasza projekty, które - realizowane przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - służą mieszkańcom.

Dzięki środkom z tego budżetu od kilku już lat KPR uczy dzieci zasad pierwszej pomocy. Udało się też zdobyć środki na szkolenia doskonalące dla pracujących na terenie Małopolski ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum