Krakowskie Pogotowie Ratunkowe koordynuje transport pacjentów po burzy w Tatrach. Informuje na bieżąco o akcji

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 22 sierpnia 2019 18:30

W czwartek (22 sierpnia) Krakowskie Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że w Tatrach trwa akcja ratunkowa po poważnych burzach, które przeszły w górach. KPT koordynuje transport pacjentów przekazywanych po akcji górskiej przez TOPR. Wiele osób zostało porażonych piorunami.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe koordynuje transport pacjentów po burzy w Tatrach. Informuje na bieżąco o akcji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe podało o godz. 17, że jest 25 osób poszkodowanych, w tym 2 ofiary śmiertelne pod szczytem Giewontu: dziecko oraz dorosły.

W akcji udział bierze 6 zespołów ratownictwa medycznego - karetek, 4 śmigłowce ratunkowe, śmigłowiec TOPR. 10 osób zostało przewiezionych do szpitala w Nowym Targu, 3 osoby do szpitala w Zakopanem. 3 osoby, w tym dziecko, przetransportowano śmigłowcami do szpitali w Krakowie.

7 osób przygotowywanych do ewakuacji na Hali Kondratowej. W sumie 2 osoby w stanie bardzo ciężkim, pozostałe - średnio ciężkim. Akcja ratunkowa trwa nadal i sytuacja się zmienia - czytamy na profilu Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego na Facebook.

Stan z godz. 18: ''Liczba poszkodowanych wzrosła do 34 osób.
Możemy potwierdzić, że są 4 ofiary śmiertelne.
30 jest w szpitalach, bądź w drodze do szpitali w Krakowie, Nowym Targu, Zakopanem i Myślenicach'' - informuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Stan na godz. 18.30:
''Poszkodowanych 39 osób, w tym 4 ofiary śmiertelne.
Akcja trwa i liczba poszkodowanych może jeszcze wzrosnąć.
W akcji udział bierze 6 zespołów ratownictwa medycznego - karetek
4 śmigłowce ratunkowe
Śmigłowiec TOPR
Poszkodowani są transportowani do szpitali w Krakowie, Nowym Targu i Zakopanem.
W Nowym Targu, po badaniu, część osób przewożona jest do szpitali poza rejonem Podhala, aby przygotować się na ewentualne przyjęcie kolejnych pacjentów''.

Aktualizacja z godz. 19.15: ''Liczba zespołów w akcji: 9 zespołów ratownictwa medycznego (karetek) z: Zakopanego (2), Nowego Targu(2), Bukowiny Tatrzańskiej (2), Wróblówki, Sromowców i Krościenka. 3 zespoły transportowe z Krakowa, 4 śmigłowce LPR, śmigłowiec TOPR''.

Komunikat z godz. 2o.51: ''22 sierpnia Krakowskie Pogotowie Ratunkowe wzięło udział w akcji ratunkowej w Tatrach po poważnych burzach, które przeszły w górach. Wiele osób zostało porażonych piorunami, 4 osoby zmarły.
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe koordynowało transport 38 pacjentów, którzy przekazywani byli przez TOPR po akcjach górskich. Organizowało także relokację pacjentów do szpitali poza rejonem Podhala.
W akcji organizowanej przez KPR udział wzięło:
9 zespołów ratownictwa medycznego
3 karetki transportowe
4 śmigłowce ratunkowe
Śmigłowiec TOPR
Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Nowym Targu, Zakopanem, Krakowie, Myślenicach i Suchej Beskidzkiej.
INFOLINIA DLA RODZIN OSÓB POSZKODOWANYCH PODCZAS BURZY W TATRACH 18 20 17 100''.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze