Kraków: zbierają włosy na peruki dla pacjentek po chemioterapii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2011 11:23

Z Fundacją Rak'N'Roll w ramach akcji "Daj włos", w której można przekazać włosy na peruki dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową, współpracują 43 salony fryzjerskie z całej Polski, w tym sześć z Krakowa.

Akcja ''Daj włos'' jest zaadresowana do klientek fryzjerów i samych salonów fryzjerskich. Przekazane włosy posłużą do wykonania peruk dla kobiet, które w wyniku zmagań z nowotworem utraciły własne włosy.

Minimalna długość, jaką mogą mieć włosy przekazane w ramach akcji, to 25 cm. Fundacji Rak'n'Roll w ostatnich miesiącach udało się już zebrać 30 kilogramów włosów. W ten sposób do kobiet trafiło 18 peruk. Otrzymały ja za darmo. To istotna pomoc: peruka z naturalnych włosów kosztuje zwykle około 3-4 tys. zł. Jest wprawdzie produktem refundowanym przez NFZ, ale maksymalna dopłata wynosi 420 zł.

Jak podkreśla w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl przedstawicielka Fundacji Rak'n'Roll, peruka z włosów naturalnych daje kobietom dużo większy komfort - można ją modelować i farbować. Ładniejszy wygląd przekłada się z kolei na lepsze samopoczucie i szybszy powrót do zdrowia.

W stolicy Małopolski odbędą się również warsztaty dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. "Jesienne porządki na głowie'' to spotkanie w ramach którego uczestniczki będą miały możliwość uzyskania profesjonalnych porad fryzjera i makijażystki. Specjaliści doradzą im jak wykonywać makijaż po chemioterapii, będzie też okazja do przymierzenia peruk i oprawek.

Warsztaty odbędą się 29 listopada w jednym z krakowskich salonów urody. Więcej informacji na stronie Fundacji Rak'n'Roll.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum