×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: warsztaty dla „superdziadków”, by umieli zadbać o zdrowie wnuków

Autor: krakow.pl/Rynek Zdrowia19 stycznia 2018 12:43

29 stycznia br. w Krakowie odbędą się „Warsztaty edukacyjne dla SuperDziadków” ze zdrowego stylu życia i pułapek współczesności. Poprowadzą je specjaliści programu „PoZdro!” - praktycy z zakresu zdrowia publicznego, dietetyk, lekarz i psycholog.

Kraków: warsztaty dla „superdziadków”, by umieli zadbać o zdrowie wnuków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warsztaty w ramach programu "PoZdro!" organizuje Fundacja Medicover.

"O ile szkołami coraz chętniej zajmują się samorządy, wprowadzając edukację żywieniową skierowaną do dzieci i do pracowników oświaty, o tyle Fundacja Medicover postanowiła stworzyć warsztaty skierowane właśnie do dziadków" - czytamy na stronie krakow.pl.

- W ramach naszej wieloletniej działalności z zakresu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca typu 2, nadwaga i otyłość, zauważyliśmy, że bardzo ważnym ogniwem w pracy z rodziną są dziadkowie. (...) często się okazuje, że znają dobrze zdrowe nawyki żywieniowe i mają wielką wiedzę na temat żywności i produktów, jednak mity, które pokutują w naszej kulturze niestety powodują, że ich nie stosują - mówi Kamila Szarejko, kierownik Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”.

Zajęcia będą prowadzone w godz. 10.30-15.30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3-4. Zapisy prowadzone są do 26 stycznia na stronie internetowej www.superdziadkowie.pl lub pod numerem telefonu: 12 616 94 96.

Według danych organizatorów, w Polsce na nadwagę lub otyłość cierpi prawie co czwarte dziecko. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa dieta i brak ruchu. Z badań przeprowadzonych w ramach programu „PoZdro!” wśród 21 tys. uczniów w wieku 13 lat wynika, że co drugie dziecko ma słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną i miałoby zadyszkę wchodząc na czwarte piętro.

Więcej: www.krakow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze