Kraków: w szpitalu św. Rafała działa oddział rehabilitacji neurologicznej

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 października 2013 11:28

Krakowski Szpital Świętego Rafała, należący do Grupy Scanmed Multimedis, uruchomił nowoczesny oddział rehabilitacji neurologicznej.

Kraków: w szpitalu św. Rafała działa oddział rehabilitacji neurologicznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Świadczenia wykonywane w tym oddziale skierowane są do pacjentów z uszkodzeniami mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.

- Leczenie urazów neurochirurgicznych to długi i trudny proces, który często wymaga konsultacji specjalistów różnych dziedzin. Dlatego, z myślą o zapewnieniu holistycznego podejścia do leczenia chorych, zdecydowaliśmy się otworzyć tę jednostkę - mówi dr Konrad J. Bernacki, ordynator oddziału.

Nad efektami leczenia i powrotem do pełnej sprawności czuwa zespół składający się z lekarzy, fizjoterapeutów, psychologa, terapeuty zajęciowego, pielęgniarek oraz opiekunek medycznych.

Pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają szczególnej opieki, oddział zapewnia salę wzmożonego nadzoru. Jednostka ma również w pełni wyposażone dwie sale do kinezyterapii, salę do ćwiczeń indywidualnych oraz aparaty do fizykoterapii.

Dzięki funkcjonowaniu w szpitalu oddziału ortopedii i oddziału neurochirurgii, a także pracowni diagnostycznej rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i RTG istnieje możliwość konsultacji pacjentów szpitala ze specjalistami różnych dziedzin oraz wykonania pełnej diagnostyki bez potrzeby transportu pacjenta do innych placówek.

Oddział rehabilitacji neurologicznej wyposażony został w 14 łóżek w ramach pokojów  jedno i dwu- osobowych, dostosowanych do potrzeb pacjentów z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi i reumatologicznymi. Obecnie oddział świadczy usługi komercyjne.

Oddział oferuje usługi komercyjne oraz posiada kontrakt z NFZ.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze