Kraków: w Szpitalu Uniwersyteckim zajęte są wszystkie stanowiska intensywnej terapii

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 30 września 2020 14:15

Małopolska od dłuższego czasu znajduje się w czołówce województw o największym dobowym przyroście zakażeń koronawirusem. Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz poważniejsza. We wtorek (29 września) w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zajęte były wszystkie stanowiska dla pacjentów covidowych wymagających intensywnej terapii.

Kraków: w Szpitalu Uniwersyteckim zajęte są wszystkie stanowiska intensywnej terapii
Wszystkie stanowiska dla pacjentów covidowych wymagających intensywnej terapii są zajęte Fot. Archiwum

W związku z lawinowym wzrostem nowych dziennych zakażeń w Małopolsce, których aktualnie jest dwa razy więcej niż w połowie sierpnia, w szpitalach zaczyna brakować miejsc dla chorych. Najgorzej wygląda to w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W poniedziałek (28 września) w całym województwie hospitalizowanych było 419 pacjentów z dodatnim wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2, a w całym regionie dla tych chorych przeznaczonych jest 530 łóżek - informuje Dziennik Polski.

Jak mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor SU w Krakowie, potrzeba utworzenia nowych miejsc dla chorych z COVID-19 jest coraz pilniejsza. Do tej pory Szpital Uniwersytecki dysponował 20 łóżkami dla pacjentów wymagających intensywnej terapii. Obecnie wszystkie są zajęte. Dodaje, że choć szpital ma ponad 200 respiratorów, to należy jednak pamiętać, że sam respirator nie leczy, a jedynie pomaga w leczeniu.

Więcej: dziennikpolski24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum