Kraków: tu ma ruszyć pierwszy w Małopolskiem szpital tymczasowy

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 26 października 2020 14:13

W związku z wciąż rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem w woj. małopolskim w poniedziałek (26 października) rusza pierwszy w tym regionie szpital tymczasowy.

Kraków: tu ma ruszyć pierwszy w Małopolskiem szpital tymczasowy
Fot. Shutterstock

Szpital Uniwersytecki w Krakowie decyzją ministra zdrowia utworzy szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa w budynkach przy ulicy Kopernika i Botanicznej w Krakowie. Docelowo ma tam stanąć 250 łóżek, z czego 50 do intensywnej terapii.

Łukasz Kmita, wojewoda małopolski, wystąpił do dyrektorów małopolskich szpitali o wytypowanie personelu medycznego, który mógłby zostać oddelegowany do pracy w szpitalu tymczasowym. Zareagowało 15 podmiotów, wskazując 125 osób.

Pierwsi pacjenci w tymczasowym obiekcie mają zostać przyjęci już 26 października. Na początek przygotowano dla nich 32 łóżka zwykłe i 8 do intensywnej terapii.

Drugi szpital tymczasowy - z 400 łóżkami - ma być utworzony w hali EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej. Uzgodnienia w tej sprawie jeszcze trwają. Za jego przygotowanie medyczne ma odpowiadać Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera - będzie on także operatorem tego szpitala - informuje Dziennik Polski.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum