Kraków: szpitalny SOR zmienił lokalizację, pacjenci są zagubieni

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2013 20:04

Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pierwszego lipca został przeniesiony do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof, które mieści się kilkaset metrów dalej. Zdaniem pacjentów obecne oznakowanie SOR-u nie jest wystarczające.

Kraków: szpitalny SOR zmienił lokalizację, pacjenci są zagubieni

Pierwszy znak kierujący na oddział znajduje się dopiero na skrzyżowaniu ulicy Kopernika z Botaniczną, a kolejne w rejonie ulicy Lubicz. W dostrzeżeniu tablicy przeszkadzają jednak niemal półtorametrowe chaszcze.

Na jednym ze znaków wskazujących lokalizację SOR-u najbardziej wyeksponowana została informacja o płatnym parkingu pod szpitalem. Okazuje się jednak, że jadący ulicą Lubicz mogą mieć w ogóle problem z dostrzeżeniem znaku. Zamontowana nad nim reklama jest bowiem kilkukrotnie większa i odwraca uwagę kierowców - pisze Dziennik Polski.

W ubiegłym roku oddział ratunkowy Szpitala Uniwersyteckiego przyjął 43 tys. pacjentów. Jak przekonuje gazeta słabo widoczne oznakowanie może znacznie utrudnić odszukanie miejsca, gdzie chorzy mogą uzyskać fachową pomoc medyczną.

Własze szpitale zapewniają, że przygotowują się do montażu dużych tablic informacyjnych oraz planów terenu całego szpitala. 

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum