Kraków: szpital w Prokocimiu nawiązał współpracę z klinikami w Holandii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2017 08:39

Oddział urologii dziecięcej z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu nawiązał ścisłą współpracę z klinikami w Amsterdamie i Utrechcie.

Kraków: szpital w Prokocimiu nawiązał współpracę z klinikami w Holandii
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Krakowski szpital w grudniu ub.r. gościł prof. Toma P.V.M. de Jonga, szefa klinik Urologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Amsterdamie i Utrechcie. Celem wizyty prof. Jonga było właśnie rozpoczęcie ścisłej współpracy pomiędzy ośrodkami urologii dziecięcej w Holandii i Polsce.

W trakcie wizyty w Krakowie profesor Jong uczestniczył w dwóch zabiegach rekonstrukcyjnych układu moczowo-płciowego, poprowadził wykład na temat zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych u dzieci oraz wziął udział w konsylium dotyczącym rzadkich wad wrodzonych.

Współpraca medyczna z jednym z najmocniejszych ośrodków urologii dziecięcej w Europie, nowatorskie zabiegi i nowa organizacja pracy zespołu oddziału urologii w Prokocimiu - to pierwsze efekty działań nowego szefa kliniki urologii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Od września ubiegłego roku jest nim profesor Rafał Chrzan.

Regularna współpraca pomiędzy ośrodkami dopiero się zaczyna. W najbliższym czasie do krakowskiego szpitala przyjeżdża urolog dziecięcy z Holandii, który będzie obserwował, jak operują urolodzy z Prokocimia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum