×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: szpital im. Babińskiego odpowiada na interwencję HFPC

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia03 października 2019 12:35

Po przypadkach samobójstw w krakowskim Szpitalu Klinicznym im. dr J. Babińskiego w sprawę zaangażowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.  Dyrektor szpitala zadeklarował gotowość do współpracy z Fundacją w działaniach związanych z przestrzeganiem praw osób leczących się psychiatrycznie.

Kraków: szpital im. Babińskiego odpowiada na interwencję HFPC
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Informuje Rzeczpospolita, HFPC zwróciła się do Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prokuratury Okręgowej w Krakowie z prośbą o informację na temat długofalowych działań mających na celu zagwarantowanie wyższego poziomu opieki psychiatrycznej oraz postępowań w sprawach wszczętych na skutek opisywanych w mediach przypadków.

Na pismo skierowane do prokuratury oraz marszałka województwa odpowiedział dyrektor Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. W liście podkreślono, że szpital przywiązuje wielką wagę do problematyki samobójstw, a do obowiązków personelu medycznego należy podjęcie działań zgodnych z aktualnymi wskazaniami wiedzy medycznej służących minimalizowaniu zagrożenia próbami samobójczymi.

Jednocześnie dyrektor szpitala zadeklarował gotowość do współpracy z Fundacją w działaniach związanych z przestrzeganiem praw osób leczących się psychiatrycznie.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze