Kraków: studenci będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 13:50

Rusza XII edycji akcji Helpers' Generation, w ramach której studenci będą prowadzić rejestracje potencjalnych dawców szpiku.

Helpers’ Generation to ogólnopolska społeczność, która łączy studentów zjednoczonych wokół misji pomocy chorym na nowotwory krwi. Fot. DKMS

Studenci zaangażowani w projekt we współpracy z Fundacją DKMS, będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku w dniach 2-8 grudnia na 57. uczelniach w Polsce, w tym pięciu krakowskich.

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy, ogólnie zdrowy człowiek, pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który waży nie mniej niż 50 kg i nie zmaga się z otyłością. Wystarczy w dniach akcji pojawić się przy stanowiskach przygotowanych przez studentów, wypełnić formularz rejestracyjny, pobrać samodzielny wymaz z wewnętrznej strony policzka - za pomocą specjalnej pałeczki - i oddać gotowy pakiet osobie, która przeprowadza rejestrację.

Dzięki działaniom studentów działających w ramach Projekt Helpers’ Generation z całego kraju, na przestrzeni ostatnich 6 lat, 750 osób dało szansę na życiem tym, dla których przeszczepienie było często jedyną nadzieją.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum