Kraków: rusza program szkoleniowy w zakresie urologii robotycznej

Autor: krakow.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2019 09:42

W krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla urologów oraz lekarzy rezydentów w trakcie specjalizacji, czyli pierwsze w Polsce Międzynarodowe Kursy Urologii Robotycznej da Vinci. Odbędą się od 13 do 15 grudnia.

Kraków: rusza program szkoleniowy w zakresie urologii robotycznej
Robot da Vinci; FOT. Arch. RZ

W krakowskim Szpitalu na Klinach stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej i wdrożono szeroki program zabiegów z wykorzystaniem systemu da Vinci. Obecnie ośrodek ma największy i jeden z najbardziej doświadczonych zespół chirurgów stosujących system da Vinci w Polsce.

Kierownik kursu, dr Paweł Wisz, jest obecnie jedynym polskim trenerem robotyki chirurgicznej w ośrodku Orsi Academy, największym w Europie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. Orsi Academy jest tegorocznym zwycięzcą europejskiego konkursu Regiostars, wyróżniającego wybitne projekty w obszarze polityki spójności.

Centrum otrzymało wyróżnienie w kategorii „modernizacja służby zdrowia” za swoje działania w dziedzinie nowych technik wykorzystywanych w małoinwazyjnych operacjach oraz chirurgii robotycznej - podaje Gazeta Wyborcza.

Warsztaty będą odbywać się w czteroosobowych grupach. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum