Kraków: poradnia medycyny sportowej w Szpitalu Uniwersyteckim

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2013 12:56

Lekarze są zgodni: ruch to zdrowie, dlatego już od najmłodszych lat warto postawić na sport. Każdy kto chce wyczynowo uprawiać jakąś dyscyplinę i trenować w klubie, musi jednak przejść wstępne badania kwalifikujące. Szpital Uniwersytecki w Krakowie utworzył właśnie poradnię medycyny sportowej.

Kraków: poradnia medycyny sportowej w Szpitalu Uniwersyteckim

- Na podstawie specjalistycznych badań oceniamy czy zdolności wysiłkowe pacjenta są wystarczające do uprawiania danej dyscypliny. Następnie monitorujemy rozwój naszego zawodnika i oceniamy wpływ aktywności fizycznej na jego stan zdrowia - wyjaśnia dr Wojciech Gawroński, kierownik poradni, były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i wielokrotny szef misji medycznej na Igrzyska Paraolimpijskie.

Poradnia medycyny sportowej działa w ramach Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, przy ul. Śniadeckich 10. Świadczy usługi dla dzieci i młodzieży do lat 21 oraz zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia. Badania są refundowane przez NFZ. Aby zarejestrować dziecko na badanie należy zadzwonić pod numer telefonu: 12 424 88 45. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 17.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum