×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: podyskutują o zanieczyszczonym powietrzu

Autor: KR/Rynek Zdrowia21 października 2013 12:10

Krakowski Szpital Specjalistyczny organizuje konferencję ''Czyste powietrze w Krakowie''. Środowisko medyczne apeluje do władz o efektywną politykę w tym zakresie.

Kraków: podyskutują o zanieczyszczonym powietrzu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak przypomina Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, w marcu br. zorganizował konferencję pt. ''Czyste powietrze w Krakowie''. Jesienią wraca do dyskusji, zapraszając w piątek (25 października) o godz. 10.30 na drugą część tej konferencji.

''Zapytamy przedstawicieli małopolskich urzędów co się zmieniło przez ostatnie pół roku, jak również zastanowimy się nad zdrowotnymi skutkami zanieczyszczeń. Prof. Ewa Konduracka wyjaśni, dlaczego osoby mające objawy alergii mogą mieć dobre wyniki badań i co ma do tego zanieczyszczenie powietrza. Rozmawiać będziemy o ekologicznych źródłach energii, roślinach, które warto mieć w swoim otoczeniu, żeby polepszyć funkcjonowanie organizmu (...)'' - podają organizatorzy.

Krakowska lecznica przypomina, że ponad 200 przedstawicieli środowiska medycznego Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zaapelowało w sierpniu br. do władz miasta i województwa o niezwłoczne przyjęcie mądrej i efektywnej polityki, która w okresie kilku lat znacząco poprawi jakość krakowskiego powietrza.

Kraków to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej - stężenia pyłu zawieszonego, wielopierścieniowych węglowodoróww aromatycznych i tlenków azotu wielokrotnie (szczególnie w sezonie grzewczym) przekraczają normy Światowej Organizacji Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze