Kraków: podejrzenie kolejnego śmiertelnego przypadku grypy A/H1N1

Autor: Gazeta Wyborcza Kraków/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2009 17:44

26-letni mężczyzna, który zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, może być kolejną ofiarą grypy A/H1N1.

Lekarze sprawdzają, jakie były przyczyny zgonu – informuje krakowska Gazeta Wyborcza. Podejrzewają, że przyczyną śmierci 26–letniego mężczyzny, który zmarł w nocy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 listopada) w krakowskim szpitalu, mogą być powikłania po tzw. świńskiej grypie.  Podejrzenia nie są jeszcze potwierdzone wynikami badań.

Dotąd w Polsce zostały odnotowane dwa śmiertelne przypadki związane z grypą A/H1N1.

W Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Grańsku zmarł 37-letni mężczyzna z Pucka. Był chory na nową grypę, jednak nie potwierdzono ostatecznej przyczyny zgonu. Lekarze podkreślali, że organizm mężczyzn był już mocno osłabiony z powodu innych chorób.

Druga informacja o zgonie z powodu typu A pochodzi z szpitala MSWiA w Łodzi. Zmarł tam 48–letni mężczyzna, wcześniej leczony w placówce w Łagiewnikach na zapalenie płuc, który trafił do łódzkiego szpitala z podejrzeniem sepsy. Badania wykazały w jego organizmie  obecność wirusa A/H1N1.

Do soboty (14 listopada) w Polsce potwierdzono 237 przypadków zakażenia A/H1N1. Lekarze tłumaczą, że grupami najbardziej narażonymi na zachorowania na nową odmianę grypy są dzieci do lat 2, osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby, których organizm osłabiony jest w wyniku innych chorób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum