Kraków: mężczyzna chory na nową grypę opuścił szpital

Autor: PAP/ Rynek Zdrowia • • 29 maja 2009 18:17

Mężczyzna, który był czwartą osobą w Polsce ze stwierdzonym wirusem A/H1N1, trafił na oddział zakaźny w poniedziałek 25 maja. Szpital opuścił w piątek (29 maja).

Jednocześnie krakowski Sanepid poinformował, iż kończy się nadzór sanitarny nad pasażerami dwóch lotów z Niemiec do Polski, którymi tydzień temu wracali pasażerowie z USA.

Anna Armatys – rzecznik prasowy krakowskiego Sanepid powiedziała ponadto, że zarówno wśród pasażerów, którzy przylecieli do Balic z Monachium, jak i wśród tych, którzy przylecieli z Frankfurtu, odnotowano po jednym przypadku zachorowania na grypę A/H1N1. Jeden z mężczyzn trafił do szpitala w Chorzowie i opuścił go kilka dni temu. Drugi był leczony w Krakowie .


Wcześniej obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono w Polsce u 58- letniej kobiety, która przebywała na oddziale zakaźnym szpitala w Mielcu (Podkarpackie). Kobieta wyzdrowiała i opuściła szpital. Grypę potwierdzono także u 42-letniego mężczyzny, który przyleciał do Wrocławia z USA, z przesiadką w Monachium. Pacjent był w kaliskim szpitalu prawie tydzień. Zakażony wirusem A/H1N1 21-letni Amerykanin polskiego pochodzenia opuścił szpital zakaźny w Chorzowie we wtorek.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum