Dziennik Polski/Rynek Zdrowia | 02-04-2011 11:48

Kraków: konsultacje neurologiczne dla chorych na SM

Do połowy kwietnia w Krakowie wybrane placówki medyczne prowadzą konsultacje neurologiczne mające na celu kwalifikację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SM) do finansowanego przez NFZ programu terapeutycznego.

Aby pacjentom z SM ułatwić dostęp do bezpłatnych konsultacji neurologicznych, krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego uruchomił rejestrację telefoniczną, która prowadzi zapisy. Jest szansa, że dzięki tej akcji chorzy na SM unikną długiego oczekiwania na rozpoczęcie terapii - informuje Dziennik Polski.

Centrala telefoniczna będzie działać do 15 kwietnia (piątek), a być może dłużej, co zależy od liczby chętnych osób. Rejestracja prowadzona jest od poniedziałku do piątku, w godz. 10-20, pod numerem telefonu: 513 173 192 (e-mail: krakow@ptsr.org.pl). 

Programu Terapeutyczny "Leczenie Stwardnienia Rozsianego" będzie realizowany w szpitalach w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. 

Nie ma gwarancji, że każda osoba, która się zgłosi, zostanie zakwalifikowana do leczenia, ponieważ NFZ wyznaczył rygorystyczne kryteria dostępu do refundowanych leków. Największe szanse na kwalifikację przez NFZ mają osoby chorujące krócej niż 10 lat i mające mniej niż 40 lat. 

Więcej: Dziennik Polski