×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: dwaj wybitni kardiolodzy będą współpracować u św. Rafała

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia02 kwietnia 2012 12:21Aktualizacja: 02 kwietnia 2012 12:22

Prof. Dariusz Dudek i prof. Paweł Buszman, liderzy polskiej kardiologii, będą wspólnie pracować w krakowskim Szpitalu św. Rafała.

Kraków: dwaj wybitni kardiolodzy będą współpracować u św. Rafała
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Gazeta Krakowska, prof. Dudek i prof. Buszman - nie tylko wybitni kardiolodzy, ale i rywale starannie broniący swoich imperiów - mają wspólnie pracować w prywatnym szpitalu św. Rafała w Krakowie.

Prof. Paweł Buszman w 2000 r. znalazł partnerów w USA i jako pierwszy kardiolog w Polsce założył z nimi Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, American Heart of Poland. Otworzył 19 oddziałów kardiologii inwazyjnej, m.in. w Dąbrowie Górniczej, Tychach, Nysie.

Prof. Dariusz Dudek opracował i wdrożył system inwazyjnego leczenia zawału serca poprzez tworzenie sieci współpracujących szpitali. Jego spółka Carint tworzyła oddziały w różnych częściach Małopolski, ale także w Stalowej Woli, Radomsku, Ostrowcu Świętokrzyskim, Przemyślu. W sumie 14 placówek.

Rok temu prof. Dudek razem z grupą Scanmed, właścicielem szpitala św. Rafała, utworzył spółkę Carint Scanmed, która prowadziła w szpitalu oddział kardiologii. Kilka dni temu zaś Scanmed zbył 51 proc. udziałów w tej spółce. Nabyła je firma AHP Inwestycje należąca do prof. Buszmana.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum