Kraków: brakuje łóżek dla zakażonych, lekarze ostrzegają przed "katastrofą"

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2020 10:30

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przebywa 360 zakażonych SARS-CoV-2. 155 z nich wymaga podawania tlenu, a 15 leży pod respiratorami. Lekarze ostrzegają, że jeśli opieka covidowa nie ruszy w innych miastach, po powrocie uczniów do szkół szpital czeka katastrofa.

Kraków: brakuje łóżek dla zakażonych, lekarze ostrzegają przed "katastrofą"
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Z dnia na dzień jest coraz gorzej - przyznają lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego, jedynej wciąż placówki w Małopolsce, do której trafiają dorośli pacjenci z koronawirusem. Obecnie zakażonych w regionie jest już 3761 osób. 349 to dzieci, którymi opiekują się lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. I jedni, i drudzy alarmują, że we wrześniu, gdy uczniowie wrócą do szkół, sytuacja może być dramatyczna.

"Jeszcze w weekend w Szpitalu Uniwersyteckim zajętych było ok. 300 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. We wtorek hospitalizacji wymagało już 315 osób. W środę Maria Włodkowska, rzeczniczka SU, poinformowała, że zajętych jest już 358 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. A to oznacza, że dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 pozostały 22 wolne łóżka!" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum