Kraków: Szpital Uniwersytecki przypomina, że w regionie jest wiele SOR-ów

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2014 16:07

W związku z olbrzymią liczbą pacjentów zgłaszających się na SOR Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, uprzejmie informujemy, że oprócz ul. Kopernika 50, Szpitalne Oddziały Ratunkowe w Krakowie znaleźć można także w innych lokalizacjach" - informuje rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Anna Drukała.

Rzecznik informuje również, SOR przy ulicy Kopernika 50, ze względu na swoją rozpoznawalność, renomę i położenie w okolicach Starego Miasta i Kazimierza (miejsc tłumnie odwiedzanych przez krakowian i turystów), cieszy się największą frekwencją. Niestety, dla pacjentów wiąże się to z dłuższym oczekiwaniem na przyjęcie.

Poza tym SOR w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mieści się w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof, do którego drogą powietrzną oraz karetkami transportowane są ofiary poważnych wypadków z całego regionu. - Trzeba pamiętać, że ciężko poszkodowani zawsze mają w takim miejscu pierwszeństwo przyjęcia i zaopatrzenia medycznego - wyjaśnia Anna Drukała.

Dodaje: - W Krakowie otwartych jest pięć SOR-ów, a łącznie w całej Małopolsce działa ich aż dwadzieścia. Oprócz szpitalnych oddziałów ratunkowych do dyspozycji pacjentów w mieście pozostaje sześć izb przyjęć (w całej Małopolsce aż jedenaście).

Argumentując decyzję o publikacji listy SOR-ów w Krakowie, Anna Drukała wyjaśnia, że informacje przez nią podane nie są wyssane z palca, ale pochodzą z oficjalnej strony internetowej NFZ. - My opublikowaliśmy je w celach informacyjnych, w trosce o szybsze zaopatrzenie i mniejsze nerwy pacjentów. Z wypowiedzi pacjentów może wynikać, że niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu innych SOR-ów - podsumowuje rzeczniczka szpitala.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum